TRAFO TEST KONVERTÖRÜ NEDEN STATİK OLMALIDIR ?

Dünya genelinde  Trafo Üreticileri ürettikleri trafoları test etmek için bundan birkaç yıl öncesine kadar ağırlıklı olarak dinamik yapılı Trafo Test Konverterleri tercih ediyorlardı. 

Bunun temel sebebi dinamik yapıda oluşan sinüsün doğal olarak oluşması sebebiyle anahtarlama gürültülerinin olmaması ve çıkış THD değerlerinin çok düşük seviyeleri yakalayabilmesidir.

Avantajlarının yanında mekanik yapısından dolayı gürültülü çalışması, işletme ve bakım onarım maliyetlerinin yüksek olması dezavantajlarıdır.

KEMSAN marka Trafo Test Konverterleri statik yapıda olup dinamik test konvertörleri ile aynı teknik değerere sahiptir.  Yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda Statik Trafo Test konverterlerimizde THD değerleri lineer yükte %0,2 ( binde 2  ) mertebelerinde, %100 nonlineer yükte %3 mertebelerinde gerçeleşmektedir. sağladığımız bu değerler ile ürünlerimiz endüklenen gerilim ve kısmi deşarj testlerinde yıllardır kullanılmaktadır. 

Ayrıca son yaptığımız ArGe çalışması ile ürünlerimizin THD değerlerinin yanında pikocoulomb seviyeleride iyileştirilmiş ve sektörde kullanılan 300kVA ve 600kVA konverterlerde test edilerek dinamik konverterler ile aynı teknik değerler elde edildiği teyit edilerek tüm test konverterlerinde standart özellik olarak uygunlanmaktadır.

Eskişehir Web Tasarım